Kompletní řešení

pro průmysl a vědu

NIRvana

NIRvana - revoluční InGaAs kamera

11.01.2013

Společnost Princeton Instruments od roku 1981 udává vývoj ve spektroskopii, ať už jde o precizní design monochromátorů či inovativní řešení CCD, EMCCD a iCCD kamer. Nyní tato firma přišla s revoluční NIR (InGaAs) kamerou NIRvana. Jde o první hluboce chlazenou vědeckou kameru osazenou InGaAs čipem, která není chlazená dusíkem.

NIRvana využívá poslední generaci čipů InGaAs o velikosti 640x512 bodů s rozsahem vlnových délek 0,9-1,7 um a kvantovou účinností 80%. Chlazení kamery je řešeno termoelektricky pomocí Peltierova článku. Lze ji takto vychladit až na -90°C bez použití kapalného dusíku, což výrazně zjednodušuje její používání.

Dalším revolučním prvkem kamery NIRvana je možnost vypnutí větráku kamery pomocí ovládacího softwaru. Je možné takto odstranit nežádoucí vibrace či omezit tepelné proudění. Detekční plocha čipu je kryta jediným vakuovým okénkem s optimalizovanými antireflexními vrstvami, což zaručuje maximální detekci měřeného NIR záření.

Velmi nás těší, že naše firma MIT na konci roku 2012 dodala a nainstalovala v ČR jeden z prvních exemplářů této revoluční kamery na světě.

Více informací...

 

© MIT - lasery 2010, Design by Maxx, powered by Miriam-engine