Kompletní řešení

pro průmysl a vědu

Amper_2013_Hala_F

Zpráva z veletrhu AMPER

06.04.2013

V naší pozvánce na veletrh Amper jsme slibovali jaro, místo toho ale přišel od východu mráz. Ovšem bohužel nejenom mráz, ale především husté sněžení, které bylo tak husté a intenzivní, že jsme se museli cestou po D1 prohrabávat, že jsme byli asi poslední, kdo se ještě stačil dostat do našeho hotelu, naši přátelé do hotelu v centru Brna vůbec nedojeli a museli večer šlapat 1,5 km pěšky, samozřejmě v polobotkách Frown. Ještě ke všemu přestaly jezdit tramvaje i taxíky! Zkrátka kalamita první kategorie. Proto jsme se velmi obávali, zda naši zákazníci na Amper vůbec dorazí, zda se nezaleknou závějí. Naše obavy se naštěstí nenaplnily a celý veletrh měl zcela opačný průběh. Nával a nápor zákazníků byl neuvěřitelný, chvílemi to vypadalo, že náš stánek musí prasknout.

Co bylo na našem stánku k vidění tak zajímavého? Vedle demonstrace měření profilu laserového svazku profiloměrem od firmy Ophir, zaměřovacích laserových modulů do průmyslových provozů a nových sestav optomechanických dílů firmy Newport včetně picomotoru, šlo především o demonstraci revoluční novinky na trhu - hexapodu HXP100 také od firmy Newport. Návštěvníci se podivovali nad neuvěřitelnou přesností v jednotlivých osách, 0,5 um v lineárních směrech a 17 urad v rotačních.

Děkujeme všem návštěvníkům a našim zákazníkům, kteří nás navštívili na stánku, a těšíme se na příští ročník. Věříme, že bude nejméně tak úspěšný, jako ten letošní!

Fotogalerie

Video

 

© MIT - lasery 2010, Design by Maxx, powered by Miriam-engine