Kompletní řešení

pro průmysl a vědu

PI-Max4 emICDD

První emICCD kamera na trhu

20.09.2013

V lednu letošního roku jsme vás informovali o revoluční novince ve spektroskopii - InGaAs kameře NIRvana od společnosti Princeton Instruments. Ještě neuběhl ani celý rok, a tato společnost představila jedinečný průlom ve spektroskopii - emICCD kameru.

 

Jedná se o unikátní spojení intensified CCD (ICCD) a electron-multiplying CCD (emCCD), umožňující zachycení jednotlivých fotonů s časovým rozlišením menším než 500 ps. Vedle těchto parametrů se kamera může pyšnit oproti tradičním ICCD kamerám lepší linearitou a vyšší citlivostí, která umožňuje jednofotonovou detekci a excelentní poměr signál-šum, který výrazně zlepšuje kontrast obrazu. Navíc, díky schopnosti této nové kamery zachytit více než 8000 spekter za sekundu, je kamera připravena snímat signál každéhu pulsu laserů přístí generace.

 

Vůbec první emICCD kamera na trhu PI MAX4:512 EM obsahuje čip o velikosti 512x512 bodů (velikost bodu 16x16 μm). Kamera má intergrovaný časový generátor a vysokonapěťový pulsní zdroj, nejsou proto potřeba další externí generátory a zdroje. Vnitřní časovač má rozsah 0,05 Hz - 1 MHz, zpoždění okna od 0,01 ns do 21 s a časové rozlišení 10 ps / 32 ps rms. Vše je ovládáno pomocí speciálního softwaru, jehož ovládání je podobné osciloskopům.

 

Kamera PI-MAX4 posunula technologii iCCD kamer na další úroveň. Stalo se tak ovšem pouze díky velkému úsilí a mnohaletým zkušenostem při vývoji zobrazovacích a spektroskopických technologií ve firmě Princeton Instruments.

Více inofrmací...

 

© MIT - lasery 2010, Design by Maxx, powered by Miriam-engine