Kompletní řešení

pro průmysl a vědu

Optické stoly HiLASE

Sestava optických stolů Newport pro projekt HiLASE

17.05.2014

Během letošních Velikonoc jsme nainstalovali v nové budově projektu HiLASE v Dolních Břežanech sestavu optických stolů Newport, která je momentálně nejrozměrnější ve střední Evropě.

Část letošních Velikonoc, konkrétně Bílá sobota, sice letos „vzala za své“, ale odměnou nám byl pohled na sestavu optických stolů, která v našem regionu nemá obdoby. Sestava se skládá z devíti stolů o rozměrech desky 4,8 x 1,5 m a tloušťce skoro půl metru (45,7 cm). Váha jedné desky je zhruba 1.500 kg, takže jsme měli ze stěhování a následné instalace přeci jen trochu obavy. Zapůjčený vysokozdvižný vozík měl sice co dělat, aby takový náklad uvezl, ale nakonec šlo vše zcela hladce. Spojování sestavy pomocí mnoha pevnostních šroubů, které každý spoj obsahuje, pak již bylo, dá se říci, „rutinní“ záležitostí. Náš kolega sice po instalaci protestoval, že stoly o tloušťce desky 46 cm už nikdy instalovat nechce, protože se při utahování šroubů nemůže pod stůl skoro vejít, ale pohled na hotové dílo ho nakonec přece jen poněkud obměkčil. Jinak instalace proběhla bez jakýchkoliv potíží, k velké spokojenosti všech zúčastněných.

Dodaná sestava optických stolů firmy Newport má šířku 14,4 m a délku 11,1 m (viz nákres). Celková plocha sestavy je bez mála 65 m2. 

Fotogalerie

 

© MIT - lasery 2010, Design by Maxx, powered by Miriam-engine