Kompletní řešení

pro průmysl a vědu

V-GEN-20W

Vláknové lasery V-Gen

17.02.2012

Yterbiové vláknové značkovací laserové systémy nabízejí výhody oproti diodově buzeným pevnolátkovým laserům. Tyto lasery totiž pracují na podobných vlnových délkách jako tradiční Nd:YAG lasery, jsou energeticky výhodné díky extrémně účinnému optickému buzení, navíc díky své specifické technice buzení vytváří koherentní svazky se strukturou blízkou ideálnímu Gaussovskému profilu. Výsledkem kombinace těchto technologických prvků je malý, kompaktní, robustní, vzduchem chlazený laserový systém, který dosahuje vysokých energií a téměř dokonalého průřezu výstupního svazku, a který je vhodný pro přímé značení či mikro-obrábění široké palety materiálů.

Právě takové vysoce kvalitní inovativní laserové systémy pro průmyslovou výrobu či medicínské aplikace vyvíjí a vyrábí společnost V-Gen, kterou nově zastupujeme pro Českou a Slovenskou republiku. Pro průmysl V-Gen nabízí pulsní Yterbiové systémy, které jsou vhodné pro značkování či mikro-obrábění. V medicínských aplikacích, např. při fotodynamické terapii, se spíše uplatní speciální V-Gen diodové uspořádání.

Základní parametry pulsních laserových systémů V-Gen: Energie pulsu až 1 mJ, průměrný výstupní výkon svazku až 50 W kontinuálně, vlnové délky 1060-1080 nm, laditelná opakovací frekvence a délka pulsu, robustní průmyslová schránka, laser nevyžaduje žádnou údržbu.

více informací...

 

© MIT - lasery 2010, Design by Maxx, powered by Miriam-engine